blog

Po co mi strona internetowa

Po co mi strona internetowaW czasach mediów społecznościowych, facebooka, instagrama i innych miejsc, gdzie gromadzą się potencjalni klienci, mogłoby się wydawać, że dodatkowe płacenie za stronę internetową to przeżytek. Jednak posiadanie własnego miejsca w sieci ma swoje niezaprzeczalne zalety.

Możemy skompresować wszystkie informacje, jakie chcemy przekazać naszemu klientowi, w jednym miejscu. Nikt nam ich nie zabierze ani nie ograniczy, tak jak w przypadku mediów społecznościowych. Bez dodatkowych kosztów, możemy publikować tam dodatkowe treści, budować swoje portfolio i chwalić się realizacjami.

Dobra strona internetowa to także niezbędny element budowania własnej marki. W dzisiejszych czasach nie wystarczy już ładny szyld i rozdanie ulotek na danym obszarze. Oczywiście, jest to jakiś sposób, jednak po co się ograniczać? Potencjalny klient lepiej spojrzy na naszą firmę, jeśli na reklamie zobaczy adres strony, gdzie może znaleźć wszystkie potrzebne informacje, niż tylko numer telefonu, na który będzie musiał zadzwonić, aby uzyskać niezbędną wiedzę. Dodatkowo, każde udzielenie takiej informacji pochłania czas, a co za tym idzie pieniądze naszej firmy. Odpowiedzi na najczęstsze pytania, ofertę oraz np. wolne terminy, można spokojnie umieścić na stronie i odsyłać do niej. Chociaż moim zdaniem, w dzisiejszych czasach ludzie i tak w pierwszej kolejności sięgają po telefon, aby poszukać informacji o firmie na stronie internetowej, a nie aby zadzwonić. Również wiele procesów może zostać zautomatyzowanych poprzez dedykowane rozwiązania, takie jak rejestracja pacjentów, rezerwacja terminów czy wynajem sprzętu.

 

Optymalizacja seoWłasna strona www to również dużo większe możliwości reklamy. Pomijając oczywiste fakty, że posiadamy już ofertę dostępną całą dobę, z prawie każdego miejsca na świecie, dla dowolnej osoby, to pojawiają się nam alternatywne drogi dotarcia do klienta. Nie musimy już ograniczać się do budowania marki lokalnej, która obsługiwała będzie tylko ludzi z naszej okolicy lub nawet naszego kraju. Niewielkim kosztem możemy zbudować wersje naszej strony w różnych językach i otworzyć się na rynki zagraniczne, choćby naszych najbliższych sąsiadów.
Dodatkowo istnieją rozmaite formy płatnej reklamy, która pokaże naszą stronę bardzo precyzyjnie zdefiniowanej grupie potencjalnych klientów. Możemy skorzystać np. z Google Adwords, gdzie płacimy za przekierowanie do naszej strony klientów poszukujących danych fraz czy słów kluczowych w wyszukiwarce google. Otwiera to przed naszą firmą niesamowite możliwości.
Oczywiście, nie musimy tutaj korzystać z płatnych rozwiązań. Dobrą stronę internetową łatwo można zoptymalizować pod wyszukiwarki, tak aby naturalnie była kojarzona z wyszukiwanymi frazami. W dzisiejszych czasach nie jest to łatwe i zazwyczaj musi być wsparte odpowiednimi działaniami specjalistów od pozycjonowania, szczególnie dla bardzo popularnych fraz, jednak szybciej lub wolniej przyniesie oczekiwane rezultaty.

 

Podłączenie social media, mediów społecznościowychPosiadanie swojej strony w internecie otwiera nam dodatkowe możliwości komunikacji z naszymi klientami. Bez problemu możemy wpiąć w naszą witrynę takie funkcjonalności jak formularz kontaktowy, otwarcie programu do wysyłania maili jednym kliknięciem, czat na żywo z konsultantem naszej firmy lub bezpośredni kontakt przez facebooka. Takie wyciągnięcie ręki do klienta, który potencjalnie i tak jest zainteresowany naszą firmą (w końcu już pojawił się na stronie) może być kluczowe dla wyróżnienia nas na tle konkurencji.

Każdą witrynę internetową można połączyć z posiadanymi już przez nas profilami w sieciach społecznościowych. Każdą zamieszczaną przez nas informację można udostępnić, przesłać lub skomentować na facebooku. Bardzo wiele firm mówi o tym, że możliwość udostępnienia np. posta z bloga na twitterze, zdecydowanie podnosi zainteresowanie klientów ich działaniami. Daje nam to więc kolejne możliwości dotarcia do klienta i zainteresowania go naszą ofertą.
 

Podsumowując, posiadanie własnej strony internetowej:

– Pokazuje naszą ofertę całemu światu i pozwala na dotarcie do niej

– Daje nam możliwość dodawania praktycznie nieograniczonej ilości treści bardzo niskim kosztem lub za darmo

– Odsłania nowe drogi komunikacji z klientem i możliwości przedstawiania oferty

– Jest w dzisiejszych czasach niezbędnym elementem budowania liczącej się marki

 

Filip Kubala